Iki 2024-07-24 atostogaujame, visus užsakymus pateiktus el. parduotuvėje
išsiųsime 2024-07-25. Atsiprašome už nepatogumus

Kalėdinės dovanos 2023: kaip išrinkti tinkamiausias?

Kalėdinės dovanos

5 taisyklės, kaip išrinkti kalėdines dovanas

Artėjant gražiausioms žiemos šventėms – šv. Kalėdoms – daugelis galvojame, kaip nudžiuginti savo artimuosius. Kalėdinės dovanos išlieka vienu iš pagrindinių švenčių simbolių, kurias įteikdami parodome savo rūpestį, meilę, dėkingumą mums svarbiems žmonėms. Natūralu, jog visi norime, kad kalėdinių dovanų pirkimas taptų maloniu ir rūpesčių nekeliančiu procesu.

Vis tik kalėdinių dovanų rinkimas – ne visuomet paprasta užduotis. Problemų gali sukelti ne tik laiko trūkumas, transporto spūstys ar eilės prie parduotuvių kasų, tačiau ir dovanų idėjų stoka.

Nors prasidedant šventiniam laikotarpiui mus pasiekia įvairiausi pasiūlymai apie kalėdines dovanas, tai nebūtinai palengvina situaciją. Kaip nepasiklysti renkant dovanas savo artimiausiems?

Pateikiame 5 taisykles, kurios padės daug sklandžiau ir greičiau praeiti dovanų rinkimo procesą:


Žvelkite paprasčiau

Kadangi įprastai per Kalėdas sveikiname daugiau nei vieną žmogų, nevertėtų per daug išlaidauti dovanoms. Brangiai kainuojančios dovanos ne tik „kerta“ per piniginę, tačiau ir įpareigoja žmogų, kurį sveikiname.

Originalios kalėdinės dovanos nereikalauja daug išlaidų, pakanka kūrybiško žvilgsnio. Pavyzdžiui, dovanos su humoro potekste (kaip įvairūs užrašai ant drabužių) nekainuoja itin daug, tačiau sukelia gausą teigiamų emocijų.

Susidarykite sąrašą žmonių, kuriuos sveikinsite

Planavimas leidžia sutaupyti laiko ir pinigų. Susidarę sąrašą žmonių, kuriuos planuojate sveikinti Kalėdų proga, išvengsite situacijų, kuomet netikėtai suprantate, jog nespėjote kažkam išrinkti dovanos.

Be to, gali būti naudinga prie kiekvieno žmogaus sudaryti sąrašą galimų dovanų. Pasižvalgykite po kalėdinių dovanų TOP sąrašus – tikėtina, jog taip atrasite puikių dovanų idėjų, tinkamų konkrečiam žmogui.

Ieškokite praktiškų dovanų

Pandemijos kontekste „atkrenta“ įvairios su pramogomis susijusios dovanos. Suvenyrai, statulėlės šiais pertekliaus laikais jau yra tapusios „atgyvenomis“. Tačiau praktinis požiūris į dovanas leis išrinkti tokius dalykus, kurie nedūlėtų lentynoje, o būtų reikalingi ir naudojami.

Puikus kalėdinių dovanų pasirinkimas yra įvairūs puodeliai, termosai, indeliai, taurės ar kiti virtuvės įrankiai, buitiniai prietaisai. Namams grožį suteikia įvairios pagalvėlės ar pagalvėlių užvalkalai. 

Situaciją palengvina tai, jog dažnai skirstomos specializuotos kalėdinės dovanos moterims, kalėdinės dovanos vyrams ar vaikams. Naudingomis ir praktiškomis dovanomis gali tapti džemperiai, paprastos ar šildomos kojinės, šlepetės, laikrodžiai, įvairūs stalo žaidimai, masažo rinkiniai ir kiti produktai.

Galvokite apie žmogų, kurį sveikinsite

Labai dažnai klystame manydami, kad tai, kas patinka mums patiems, būtinai patiks ir kitam. Geriausios kalėdinių dovanų idėjos mus pasiekia tuomet, kai rinkdami dovanas galvojame apie žmogų, kurį sveikinsime: jo amžių, asmenybę, gyvenimo būdą, pomėgius ir kitus aspektus.

„Neapsunkinkite“ dovanomis

Statistika rodo, jog įvairūs dovanų čekiai (į parduotuves, tam tikrus užsiėmimus ar paslaugas) neretai taip ir lieka nepanaudoti.

Dovanų čekis tarsi supaprastina situaciją – nereikia daug mąstyti, kaip pasveikinti žmogų. Iš kitos pusės, dovanų čekiai tarsi įpareigoja žmogų išsirinkti dovaną pačiam, o nustatytas panaudojimo terminas dar labiau apsunkina situaciją.

Vienintelis atvejis, kada šiuo atveju galima daryti išimtį, yra pačio žmogaus noras gauti tam tikrą dovanų čekį.